Trudno nie zauważyć, nowych trendów w krajobrazach biurowych. To co, w nich dominuje obecnie to przede wszystkim poczucie, że kreatywność kształtowania przestrzeni, nie kończy się w pracy. Oznacza to, że miejsca, w których tworzymy, pracujemy powinny być tak zaprojektowane, aby stanowiły ciągłość filozofii życia z jaką się utożsamiamy my i nasza firma.

Otwarta przestrzeń to nadal wyznacznik nowoczesnego biura, jednak musi być tak zorganizowana, aby każdy pracownik pomimo, że dzieli ją z kolegami miał poczucie komfortu i zaspokojenia swoich indywidualnych potrzeb. Z jednej strony nacisk na silne zintegrowanie z zespołem, z drugiej możliwość wykreowanie swojej osobistej przestrzeni w miejscu pracy. 

Biuro to najbardziej wymagająca przestrzeń, głodna nowoczesnych i innowacyjnych technologii. Obecnie meble biurowe muszą być na tyle inteligentne, aby ich użytkownik w pełni realizował się w tym, co robi najlepiej. Funkcjonalizm połączony z wrażeniem wizualnym. Dlatego na przykład tradycyjne boksy zastępujemy dźwiękoszczelnymi, mobilnymi ściankami, wykończonymi tkaninami.

Warto również zwrócić uwagę, że do przestrzeni biurowych wkroczyły również materiały naturalne, takie jak lite drewno czy kamień, które wpisują się w trend udomowiający przestrzeń pracy.

Interesującą propozycję nowoczesnych mebli biurowych zaproponował niemiecki Zeitraum swoim nowym systemem RAIL, który zadebiutował na ostatnich targach w Kolonii. System daje możliwość elastycznego kreowania przestrzeni dlatego na przykład blaty nie są stale przytwierdzone i mogą stanowić zarówno część stołu czy biurka ale również tablicę na ścianę. RAIL jest dziełem designerów z KaschKasch, pracujących m.in. dla duńskiej Bolia.com

Zapraszamy do naszego salonu w Gdańsku, gdzie możemy zaprezentować szczegółową ofertę na nowoczesne meble biurowe.