Blog Tila.pl showroom lifestyle design

Hygge - duński klucz do szczęścia

Hygge - duński klucz do szczęścia

Hygge, czyli duński klucz do szczęścia to zjawisko, którym zachwycił się niemal cały świat, a kryje się za tą nazwą przede wszystkim praktyka tworzenia przyjemnego i przytulnego otoczenia, które wpływa na nasze samopoczucie. Wnętrza w tym stylu mają wprowadzić nas w stan błogości, relaksu, szczęścia. Przestrzeń wypełniona ciepłym światłem, pięknymi przedmiotami musi być blisko natury, dlatego w otaczających nas wnętrzach nie może zabraknąć naturalnych roślin, świeć, lampionów, ciepłych pledów.

Marmur we wnętrzach cz. 2.

Marmur we wnętrzach cz. 2.

Marmuru używamy do wykończenia blatów kuchennych, stolików, konsol czy jako okładziny powierzchni ściennych. W kolekcjach spotykamy marmurowe akcesoria: świeczniki, tace, lustra czy puzderka. Jeśli chodzi o kolorystykę to wybieramy częściej odcienie zieleni, ciepłego różu no i oczywiście niezastąpionej bieli i szarości.

Marmur we wnętrzach cz. 1

Marmur we wnętrzach cz. 1

Marmur jest skałą metamorficzną powstałą w wyniku przeobrażenia innych skał. Jest materiałem najbardziej klasycznym, a równocześnie ciągle na nowo odkrywanym. Już odczasów starożytnych towarzyszył artystom i budowniczym. Dzięki swoim możliwością wpływał na style sztuki. Bogata paleta barw, naturalne faktury, ciepłe pastelowe odcienie to wiodące cechy, które zadecydowały o tym, że stał się nośnikiem stylów w architekturze wnętrz.

VANK - nowe rozwiązania przestrzeni do pracy

VANK - nowe rozwiązania przestrzeni do pracy

Duży wpływ na kreowanie nowych trendów w projektowaniu przestrzeni biurowej ma zmiana postawy właścicieli firm do tworzonych miejsc pracy.

Zeitraum RAIL - nowy system mebli biurowych

Zeitraum RAIL - nowy system mebli biurowych

Trudno nie zauważyć, nowych trendów w krajobrazach biurowych. To co, w nich dominuje obecnie to przede wszystkim poczucie, że kreatywność kształtowania przestrzeni, nie kończy się w pracy.

Oświetlenie LED czy tradycyjne?

Oświetlenie LED czy tradycyjne?
Problem czy zastosować oświetlenie LED czy tradycyjne przechodzi powoli do przeszłości. Źródła LED stają się coraz tańsze w zakupie a technologia ich produkcji umożliwia uzyskanie barwy światła nieodbiegającej od oświetlenia tradycyjnego. 

Promowane Produkty