Hygge, czyli duński klucz do szczęścia to zjawisko, którym zachwycił się niemal cały świat, a kryje się za tą nazwą przede wszystkim praktyka tworzenia przyjemnego i przytulnego otoczenia, które wpływa na nasze samopoczucie. Wnętrza w tym stylu mają wprowadzić nas w stan błogości, relaksu, szczęścia. Przestrzeń wypełniona ciepłym światłem, pięknymi przedmiotami musi być blisko natury, dlatego w otaczających nas wnętrzach nie może zabraknąć naturalnych roślin, świeć, lampionów, ciepłych pledów. To wnętrza wykorzystujące przede wszystkim naturalne materiały, czyli drewniane podłogi, kamienie, jasne ściany. Chcąc stworzyć wnętrze zgodnie z trendami hygge musimy przede wszystkim mieć świadomość, co tak na prawdę w życiu daje nam szczęście I otaczać się tylko tymi rzeczami, które ten stan utrzymują. Dla jednych będzie to książka, dla innych zdjęcia rodziny I przyjaciół. Warto zatem, aby te przedmioty wypełniały nasz dom.

W ostatnim okresie filozofia hygge opanowała sektor wnętrzarski. Kolekcja duńskiej marki Bolia.com całkowicie została podporządkowana tej filozofii. Fotele i sofy w przyjaznych, jasnych obiciach, oświetlenie dające naturalne, z lekko stłumione światło, czy akcesoria mają sprawić, że poczujemy się w naszym domu przyjemnie. W sesjach zdjęciowych promujących kolekcję dominuje naturalne otoczenie, pełne zieleni. Duński WOUD natomiast stawia na oświetlenie inspirowane kształtem kamienia.

Niemiecka marka ZEITRAUM czerpiąc z Hygge tworzy meble z naturalnych wyselekcjonowanych gatunków drewna. Meble mają sprawić, że staniemy się częścią natury.

Szereg nowoczesnych mebli w tym skandynawskim stylu znajdziecie w tila.pl